توضیحات

بسته نرم افزاری تولید تزریق و پرس مخصوص کارخانه های تولیدی است که در آن فرآیند تولید محصول از دستگاه های تزریق پلاستیک و یا اکسترود استفاده میکنند و یا به هر شکلی موادی را وارد قالب کرده و تغییر شکل میدهند و دسته دوم کارخانه های تولیدی هستند که در فرآیند موجود از دستگاه های پرس استفاده میکنند این پرس میتواند روی فلز یا کاغذ یا پلاستیک باشد که بعد از انجام پرس قسمتی از قطعه جدا شده و قطعه نهایی آماده استفاده میباشد.
دلیل این امر که تزریق و پرس را در یک بسته ارائه نمودیم این است که بر حسب تجربه کارخانه ای تولیدی این مدلها از مواد اولیه و  نیمه ساخته و محصولات که استفاده میشود درخت محصول ثابتی دارند و نیاز به تعریف متغییر در درخت محصول نیست (منظور از متغیر این است که وقتی میگویی یک ورق 20 در 20 زیر پرس یک کاسه تحویل میدهد و ضایعات آن مشخص است ولی در صنایع شیمیایی شما اگر 1 لیتر محلول را وارد کنید در فرآیند تولید مقداری بخار یا میعانات دارید) و میتوان این مدل درخت محصول را در بهای تمام شده نیز استفاده کرد.
در درخت محصول و ضایعات موجود در آن به راحتی قابل شناسایی است و در صدور سندهای بهای تمام شده میتوانیم بهترین و دقیق ترین نتایج را حاصل کنیم.
با اتصال نرم افزار حقوق و دستمزد به سیستم تولید به سادگی بعد از محاسبه هر ماه حقوق میزان دستمزد هر مرکز هزینه قابل محاسبه است و میزان اضافه کار و تولید بر حسب اضافه کار قابل اندازه گیری و تصمیمات کلان مدیریتی میباشد.
برای محاسبه سربار تولید در صورتی که از نرم افزار دارائی ثابت استفاده مینمایید که به صورت هوشمند قسمت اصلی اطلاعات را از آن نرم افزار واکشی میکند در غیر این صورت میتوانید به صورت ثابت یک عدد را برای سربار تولید وارد نمایید و در آخر فصل عدد دقیق را وارد نمایید تا قیمت سربار را هم درست حساب کند .

در توضیحات زیر نیاز داشتن فرآیند تولید تزریق و پرس در یک سازمان از دو نگاه مدیر و کاربر بررسی میشود :

دلیل و نیاز اساسی یک مدیر از داشتن فرآیند چیست؟

•    در فرآیند تولید سادگی وجود داشته باشد و کاربر فقط با وارد کردن اطلاعات تولید گزارشات کامل تولید را داشته باشم
•    بتواند تنوع در تولید درخت محصول (BOM) داشته باشم و درخت محصول کاملا پیمایش شود
•    در یک نگاه سریع بتوانم کسری تولید هر محصول را ببینم 
•    بتوانم پیش بینی میزان تولید و کسری مواد اولیه را داشته باشم 
•    بتوانم مواد اولیه مشابه در هر محصول را شناسایی و در موقع خرید عملکرد بهتری داشته باشم
•    حواله و رسید مواد اولیه انبار را به صورت هوشمند صادر نماید و دیگر نیاز به ورود اطلاعات مجدد نباشد
•    بهای تمام شده مواد را در پایان هر روز بعد از ثبت اطلاعات کارکرد تولید پرسنل داشته باشم
•    میزان سفارشات و مقایسه آن با میزان وجود داشته باشد و این گزارش قابلیت تحلیل و بازسازی ساده را داشته باشد
•    اگر قیمت خرید یکی از مواد اولیه در ماه های قبل تغییر کرد بتوانم خیلی سریع تمامی قیمت های تمام شده کالا های نیمه ساخته و محصول را بروز رسانی کرده و سندهای تعدیل را صادر نمایم
•    در تولید قسمتهایی که توسط پیمانکار انجام میشود و به صورت دستمزد کار میکند بتوانم ساده محاسبه کرده و در بهای تمام شده به درستی قرار دهم

دلیل و نیاز اساسی یک کاربر از داشتن فرآیند چیست؟

•    کاربر بتواند به راحتی درخت محصول (BOM)  را تعریف کند و در صورت ویرایش محصول این کار ساده انجام گیرد.
•    کاربر بتواند تمامی سطح های درخت محصول را بررسی نماید و جستجوی آسان در سطوح پایینی درخت محصول داشته باشد.
•    کاربر با کمترین زمان و حداقل اطلاعات کل روند تولید را انجام دهد یعنی وقتی کارکرد تولید را وارد میکند نرم افزار هوشمند تمامی کنترل ها را انجام دهد و حواله و رسید مربوط به مواد اولیه و محصول را از انبارهای مورد نظر ثبت نماید و بهای تمام شده را هم محاسبه و سند حسابداری را صادر نماید.
•    گزارشات متنوع در اختیار کاربر باشد تا بتواند با بررسی آنها کنترل تولید را هم خود انجام دهد و هم به مدیران ارشد اعلام نماید
•    دسترسی به موجودی برای کاربر ساده باشد.

 کسب و کارها روز به روز گسترده تر می شوند؛ طوری که روش های قدیمی برای بسیاری از آن ها کارساز نیستند. شما برای هر کسب و کاری که امروزه می بینید نیاز به یک سری نرم افزارهای به روز دارید؛ به خصوص اگر آن سازمان مراجعه کنندگان زیادی داشته باشد. چون که شما نمی توانید تعداد بالای مشتریان را کنترل کرده و از پس ارائه خدمات به آن ها برآیید. به همین دلیل برای هر سازمانی یا شرکتی امروزه بسته بازرگانی BPMS  الزامی است به خصوص آن هایی که در صنایع گسترده مانند خودرو سازی، قطعه سازی و طراحی و تولید ماشین آلات تزریق پلاستیک فعالیت می کنند؛ چون که زمینه خدمات رسانی آن ها خیلی گسترده است و با انجام کارهای معمولی نمی توان آن ها را پیش برد. در ادامه قصد داریم یک سری نکات به شما بگوییم پس با ما همراه باشید.

 

اهمیت استفاده از نرم افزارهای BPMS در صنایع

نرم افزارها در دنیای امروز نقش خیلی مهمی را ایفا می ‌کند. وجود نرم افزار ها باعث می شود تا شما بتوانید خیلی ساده و راحت از آن ها در جنبه ‌های مختلف استفاده کرده و کسب و کارهای زیادی را گسترش دهید. امروزه این کسب و کارها اهمیت خیلی بالایی داشته و به شما کمک می کند تا بتوانید در جنبه های مختلف هر آنچه را که می خواهید به دست آورده و از آن ها بهره بگیرید و در حال حاضر این موارد به شما کمک کرده تا جنبه های زیادی را در نظر داشته و از آن ها برای نتایج فوق العاده استفاده کنید؛ در واقع زمانی که از این کارها استفاده می کنید متوجه می‌شوید که نرم افزار ها تا چه اندازه فرایند مختلف را آسان می کند که حتی بسیاری از نیروهای انسانی نمی تواند آن را انجام دهند. 

به عنوان مثال شما یک شرکت خودروسازی هستید می خواهید فرآیندهای ثبت نام و انجام کارهای تولید را به صورت ماهانه مدیریت کنید. این کار احتمالاً برای شما برای اینکه بخواد یک نیروی انسانی بگیرید سخت و زمانبر خواهد بود تا فرآیندهای لازم را توضیح داده و برای هر قطعه یا تولید بخواهید به صورت جداگانه این کار را انجام دهید.
در صورتی که شما با داشتن یک نرم افزار می توانید تمامی قطعات و محصولاتی که می خواهید تولید کرده و به دست مشتریان برساند یا اینکه بخواید یک محصول را کاملاً پیاده سازی کنید به راحتی انجام شده و خروجی کار برای شما مشخص حتی مدت زمانی که می خواهید آن را انجام دهید و پیاده سازی کنید هم برای تاثیر گذار می باشد.

 

دلایل نیاز مدیران به نرم افزار BPMS

مدیران در کنترل و به موفقیت رسیدن یک مجموعه نقش اصلی را ایفا می کنند، آن ها همیشه باید مراحل مختلف را در نظر داشته و از آن ها به درستی بهره بگیرند. خرید و فروش برای هر مدیر اولویت اساسی است تا بتوانید مسائل و چالش های آن را برطرف کند. یک مدیر برای برای مسائل گوناگونی نیاز به نرم افزار دارد که از جمله آن ها می توان به:

  • بررسی و ارزیابی وضعیت انبارها و موجودی کالاها
  •   بررسی کالاهای پر مصرف و موارد مورد نیاز
  • بررسی اوضاع نقطه سفارش و کالاهای مناسب
  • بررسی مدل های سفارش شده و کارهای مختلف
  • بررسی عملکرد ماشین آلات و نحوه کارکرد آنها

 

دلایل نیاز کاربران به بسته نرم افزاری

یکی از بخش های مهم در هر کسب و کار مشتریان هستند، یعنی وجود مشتریان است که باعث می شود یک مجموعه به فعالیت خودش ادامه دهد. کاری که شما باید برای این مواقع انجام دهید این است که به اندازه ای که به فروش و مجموعه های داخلی خود اهمیت می دهید به دسترسی و نیازهای مشتریان و کاربران هم توجه کنید. اطلاعات برای کاربران نقش اصلی را داشته و دسترسی به چرخه آن می تواند خیلی از مسائل کسب و کارتان را حل و فصل کند.
در واقع کاربران به این نرم ‌افزارها نیاز دارند تا بتوانند اطلاعات کامل در اختیار شان بوده و یک گزارش کامل را بگیرد. برای صنایع مختلف مثل صنایع خودروسازی تولید قطعات شیمیایی و تزریق پلاستیک و اهمیت خیلی زیادی دارد که کاربران با یک سری نرم افزار ها می توانند به گزارشات کامل دسترسی داشته باشد و مواردی که نیاز به تغییرات را انجام بدهد؛ چرا که استفاده کردن از نرم افزارهای اتوماتیک از قبل برنامه‌ریزی شدن و میزان خطا و اشتباه را تا حد زیادی کم کرده و کمک می کند تا بتوانید خیلی ساده و راحت از آن ها به درستی استفاده کنید.
اینها در کنار هم دیگر سبب می شود تا شما نتایج خیلی خوبی را گرفته و از آن ها بخواهید در جنبه های مختلف بهره بگیرید هر چیزی که امروزه وجود دارد یک سری خدمات و کسب و کارهای مختلف از آن استفاده کرده و نتیجه گرفتند این نرم‌ افزارها هم به همین شکسته است و دلیل محبوبیت آن ها ویژگی ها و کاربرد هایی می باشد که در اختیار شما قرار می دهند.

 

خدمات مجموعه فکر گستر

تا به این جا با انواع نرم افزارهای مختلف و اهمیت آن ها آشنا شده اید، دریافت نرم افزار با کیفیت در فرآیند کار تاثیر زیادی دارد. نرم افزارها هر اندازه که کیفیت مناسبی داشته باشند و پشتیبانی از نرم افزار روی روند کاری شما نقش پر رنگی ایفا می کند. از این رو شما باید برای طراحی و استفاده از نرم افزار باید به سراغ مجموعه های معتبر بروید. فکر گستر با سال ها سابقه و بهره گیری از پرسنل های با تجربه در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای بازرگانی BPMS فعالیت می کند. این مجموعه برنامه ها را با کم ترین زمان و بالاترین استانداردها تولید کرده و در اختیار شما قرار می دهد.
 

مقاله ها