توضیحات


امروزه برای تمامی شرکت ها این مهم محرز می باشد که فروش دیگر به معنای اتمام کار نیست، بلکه فروش شروع یک راه است؛ طبق تحقیقات صورت گرفته حفظ و نگهداری مشتریان موجود و بالفعل در سازمان ها با ارائه خدمات پس از فروش مناسب نسبت به جذب مشتریان جدید و بالقوه دارای 5 برابر هزینه کم تر برای سازمان ها می باشد.


مديريت خدمات پس از فروش كه از زمان تحويل كالا يا خدمات به مشتري آغاز شده، با افزايش تدريجي تعداد مشتريان مي‌تواند زمان و هزينه‌ي سازمان را به ميزان قابل توجهی متوجه خود سازد. ارائه یک سرویس سریع و مطمئن خدمات پس از فروش می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار قوی برای جلب مشتری بیشتر در سازمان ها و بنگاه های اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از يك سيستم اتوماتيك كه در مديريت خدمات پس از فروش ياري‌گر مديران سازمان باشد مي‌تواند دغدغه و نگراني حاصل از ارايه اين خدمات را به حداقل برساند و در عين حال با كاهش دخالت‌هاي انساني در روند اين فعاليت‌ها احتمال بروز خطا و كندي را كاهش دهد.


سيستم خدمات پس از فروش (CSS) برآیند نيز به عنوان يكي ديگر از سيستم‌هاي يكپارچه به همين منظور طراحي شده است. نرم افزار خدمات پس از فروش برآیند با راهكارهاي انبار، CRM، فروش، خزانه داری و حسابداری در ارتباط است و به همين دليل مي‌تواند اطلاعات مورد نياز براي ارائه خدمات به مشتريان را از اين سيستم‌ها دريافت و اطلاعات توليدي خود را در اختيار آنان قرار دهد.

 

نرم افزار خدمات پس از فروش می تواند مدیریت را آسان کند. از داشتن توانایی دسترسی به اطلاعات مشتری با لمس یک دکمه گرفته تا توانایی رسیدگی سریع به شکایات مشتری.

 

نرم افزار خدمات پس از فروش می تواند دارایی بزرگی برای شما باشد و اطمینان حاصل کند که مشتریان شما بهترین خدمات ممکن را دریافت می کنند. در هر مرحله از سفر فروش خود.

 

مزایا:

مدیریت گارانتی

قراردادها و ضمانت‌های و نگهداری طولانی‌مدت به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند و به مشتری شما آرامش خاطر می‌دهند که اگر مشکلی پیش بیاید، تحت پوشش قرار می‌گیرند.

نرم افزار مدیریت خدمات پس از فروش و خدمات ما می تواند مدیریت گارانتی را آسان کند و به شما و مشتریان شما کمک کند. با دسترسی آسان به اطلاعات مشتریان خود، نرم افزار ما به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی تشخیص دهید که آیا گارانتی آنها معتبر است یا نه و چه خدماتی را می توانید ارائه دهید.

 

برنامه ریزی نگهداری پیشگیرانه

تنها چیزی که می تواند مشتریان شما را بیش از خدمات عالی به مشتریان خوشحال کند، فعال بودن در هنگام تعمیر و نگهداری است تا اطمینان حاصل شود که می توانند به سیستم خود اعتماد کنند. با پیشرفت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، می‌توانید پیش‌بینی کنید که تعمیرات چه زمانی انجام شود - قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید.

 

نرم افزار ما بشما کمک میکند زمان بندی کار مشتریان خود را به طور موثر مدیریت کنید و به شما امکان می دهد تعمیرات را برنامه ریزی و مدیریت کنید. این نه تنها به شما این امکان را می دهد که به طور مؤثر حجم کاری مهندسان خود را مدیریت کنید، بلکه مشتریان شما را برای مدیریت انتظاراتشان در جریان نگه می دارد.

 

ردیابی موجودی یدکی

به منظور ارائه پشتیبانی موثر پس از فروش به مشتریان خود، مهم است که در بالای موجودی خود بمانید تا از تمام قطعات موجود یا کد انبار آگاه باشید. هنگامی که قطعات موجود نیستند، این می تواند باعث شود که ضمانت های خود را نقض کنید، که می تواند برای کسب و کار شما گران تمام شود.

نرم افزار خدمات پس از فروش ما حاوی همه چیزهایی است که احتمالاً برای پیگیری موجودی خود نیاز دارید و اطمینان حاصل می کنید که هرگز محصولات حیاتی خود را تمام نمی کنید، که به کاهش زمان تحویل و راضی نگه داشتن مشتریان شما کمک می کند.

 

ارتباط با مشتری

ارتباطات یکی از مهمترین جنبه های خدمات پس از فروش است که باعث می شود مشتریان شما در کل فرآیند فروش احساس ارزشمندی و حمایت کنند.

 

گزارش های موجود در نرم افزار برآیند نیز در کنترل و پیگیری مشتریان به مدیریت اطلاعات کافی را میدهد.

 

 

خدمات پس از فروش

امروزه دیگر فروش همه چیز برای شرکت ها و کمپانی ها نیست بلکه آنها از روش های دیگر هم استفاده می کنند تا بتوانند مشتریانشان خدمات مناسبی ارائه دهند.  
اگر در مورد موسسات و شرکتهای معتبر تحقیق و بررسی کنید می‌بینید که آنها فروش را آخرین مرحله برای موفقیت نمی دانند بلکه یک سری کارها و مزایای دیگری را هم در مورد آن در نظر می‌گیرند که شما می توانید برای آنها اقدام به کار کرده و محصولات گوناگونی را تهیه کنید. البته یادتان باشد که هرچند فروش فاکتور مهمی برای موفقیت در یک کسب و کار است اما اینکه شما یک مشتری را راضی نگه دارید و مجدد به سراغ محصولات و خدمات شما بیاید و از دیگران هم برای انجام این کار دعوت کند مهمترین عامل برای موفقیت در یک کسب و کار است. 
به همین دلیل در اینجا خدمات پس از فروش به میان می آید که اهمیت خیلی زیادی دارد و به مجموعه کارهایی می باشد که یک شرکت پس از فروش محصولات به مشتریان ارائه داده و در مقابل آنها مسئولیت می پذیرد. 

 

اهمیت خدمات پس از فروش

در حال حاضر بیشتر شرکت‌ها برای این فعالیت می‌کنند که فروش را به معنی پایان خدمات نمی‌دانند بلکه فروش شروع یک مسیر است که باعث نگهداری مشتریان به خرید مجدد آنها می‌شود. زمانی که یک کمپانی روی خرید و خدمات پس از فروش خودش خوب کار کند در واقع سودآوری آن در طولانی مدت خیلی افزایش پیدا می‌کند خدمات پس از فروش پس از زمانی که کالای محصول به مشتری تحویل می دهید اهمیت بسیار زیادی دارد و زمانی که مشتریان شما بیشتر می‌شود اهمیت آنها افزوده می‌شود و باید کنترل زیادی روی اون داشت و همین دلیل سیستم خدمات پس از فروش نیاز به نرم افزار و نیروهای مناسب برای کنترل کردن آن دارد چرا که اگر شما به همین صورت مسئولیت در مقابل مشتریانتان ارائه دهید اما کاری برای آنها از پیش نوری نه تنها نتیجه مثبت نداده بلکه می‌تواند نتیجه عکس هم بدهد.

 

اهمیت وجود نرم ‌افزار و کنترل خدمات پس از فروش

با توجه به موارد گفته شده فهمیدیم که خدمات پس از فروش امروزه تا چه اندازه اهمیت دارد. زمانی که شما این کار را انجام می دهید باید بدانید که خدمات پس از فروش هم بخشی از شرکت شما به شمار می رود و جزو فعالیت های مهم است. کاری که باید در این حوزه انجام بدهیم این است که در کمترین زمان ممکن انجام این کار پیش بروید و موارد زیادی را برای خدمات پس از فروش انجام دهید. 
درگذشته کنترل کردن خدمات پس از فروش خیلی اهمیت نداشته اما امروزه اهمیت زیادی دارد و کنترل آن برای مجموعه های بزرگ و پر مشتری می‌تواند سخت و مشکل باشد شما برای انجام این کار می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج خیلی بزرگی دسترسی داشته باشیم اما کاری که باید در این حوزه انجام دهید و آنها را پیاده سازی کنید این است که شما چطور می توانید آن را کنترل کنید تا هیچ گونه خطا و اشتباهی در محصولات و همینطور ارائه خدمات پس از فروش ایجاد نشود؟ 

مسلما استفاده و بهره‌گیری از نیروهای انسانی نتایج خیلی خوبی را ایجاد می‌کند اما زمانی می‌تواند این کار دقیق و بدون بروز خطا و اشتباه باشد که توسط نرم افزارها طراحی و کنترل شود در حال حاضر نرم افزار های زیادی برای انجام این کار وجود داشته و شما میتوانید از آنها بهره بگیرید. 

طراحی نرم ‌افزار اثر خیلی زیادی را ایجاد می کند و شما می توانید با استفاده کردن از قابلیت هایی که آنها به شما می دهند موارد زیادی را در خدمات پس از فروش مثل ارائه ضمانت و گارانتی؛ برنامه‌ریزی‌های نگهداری موجودی ها و همینطور ارتباط با مشتریان را حفظ کنید و اینها در کنار هم دیگر عوامل خیلی مهمی هستند.
ضمنا استفاده از نیروهای انسانی یک سری مسائل و مشکلات مربوط به خودش را دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد و احتمال بروز خطا و اشتباهات، به سراغ نرم افزارهای با کیفیت بروید تا خدمات پس از فروش شما را کاملا کنترل کند. 

 

طراحی نرم افزار با کیفیت

نرم افزارها نقش زیادی در بهبود این زمینه ایفا می کند. طراحی نرم افزارها نقش خیلی مهمی دارد. شما می توانید با استفاده از نرم افزار مالی و نرم افزار قیمت تمام شده به جایگاه مناسبی از نظر مشتری مداری برسید، اما عاملی که در این جا نقش تعیین کننده ایفا می کند، بهره گیری از نرم افزارهای با کیفیت است که بتواند تمام نیازهای شما را پوشش دهد. شما می توانید در کم ترین زمان ممکن با بهره گیری از برنامه ها تمامی خدمات خودتان را خیلی ساده تر و بیشتر نشان دهید. 

 

معرفی مجموعه فکرگستر

با گسترس خدمات آنلاین و استفاده روز افزون آن ها شما می توانید در کم ترین زمان ممکن به نتایج مناسبی در این حوزه دست پیدا کنید. شما می توانید با بهره گیری از خدمات آنلاین نرم افزارهای خدمات پس از فروش را داشته باشید بدون آن که بخواهید زمان زیادی برای پیدا کردن مجموعه ای مناسب بگذارید.
مجموعه فکرگستر با سال ها سابقه به شما بهترین نرم افزارها با امکانات مناسب و فراوان در زمینه خدمات پس از فروش ارائه می دهد. شما می توانید از آن ها بهره گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسید. مجموعه فکرگستر از بهترین متخصصان و افراد مناسب در این حوزه بهره گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن نرم افزارها را برای شما آماده می کند. 
 


 

 


 

 

مقاله ها